Webinary

 

Oferowane przez nas seminaria edukacyjne w formie online są prowadzone przez doświadczonych i kwalifikowanych specjalistów z danej dziedziny. Każde webinarium edukacyjne jest recenzowane przez innego specjalistę. Główną zaletą seminariów online jest nauka z domu, bezpośredni kontakt z wykładowcą, uzyskanie zaświadczenia o absolwowaniu online seminarium, dostęp do materiałów dotyczących wykładu oraz wspólne dzielenie się doświadczeniami pedagogicznymi - nie tylko pomiędzy uczestnikami.

Każdy uczestnik online transmisji otrzyma certyfikat uczestnictwa, który znajduje się w sekcji Moje konto - Moje webinaria - dzień transmisji szkolenia. Nie można otrzymać certyfikatu o absolwowaniu seminarium,  jeżeli już odbyło się. Uczestnik uzyskuje również dostęp do materiałów dotyczących wykładu oraz umieszczonego na swoim koncie wideo, które może odtworzyć i tym samym powrócić do transmisji webinarium online. Staramy się dobierać i przygotować tematy z dziedziny psychologii, pedagogiki specjalnej, socjologii, pedagogiki i dydaktyki, które pomogą uczestnikom (nauczycielom, asystentom, menadżerom i opiekunom prawnym) lepiej zrozumieć problem i poszerzyć swoje portfolio zawodowe i osobiste. Nasz cel to śledzić i reagować na aktualne trendy edukacyjne.

 

W styczniu 2020 otrzymaliśmy akredytację Ministerstwa Edukacji Narodowej,  nasze programy szkoleniowe zostały akredytowane , n.r.- numer referencyjny MSMT – 4484/2020-1, ważną do 27. 1. 2026.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub uwag prosimy o kontakt: polsko@vlavici.cz

 

Wcześniej trasmitowane webinaria są dostępne w archiwum. Nagranie oraz materiały do wybranego webinarium otrzymają Państwo po wpłacie na konto w sekcji “moje webinaria .

 

KATEGORIE:

Tematy z dziedziny pedagogiki specjalnej Tematy z zakresu psychologii Zjawiska patologii społecznej Tematy z zakresu logopedii Tematy z zakresu pedagogiki Wychowanie fizyczne on-line Tematy z zakresu ekonomii, finansów i podatków Tematy z zakresu informatyki Tematy poruszające tematykę socjalną Tematy z zakresu prawa

Aktualne webinary

Nagrania webinarów

DIAGNOZA LOGOPEDYCZNA W SZKOLE

19. stycznia
19:00

Spotkanie poświęcone będzie sposobom prowadzenia diagnozy logopedycznej dzieci w wieku szkolnym. Omówione zostaną dostępne narzędzia diagnostyczne oraz sposoby interpretowania wyników diagnozy. W trakcie webinaru poruszony zostanie też temat tworzenia planu terapii logopedycznej oraz rediagnozy, którą należy regularnie wykonywać w trakcie terapii.

Wykładowca: Zuzana Forszpaniak

Cena: 49 zł

Empatyczna komunikacja z dzieckiem

12. stycznia
19:00 - 20:10

Podczas webinaru będziemy zgłębiać temat dotyczący tego, jak komunikować się z dzieckiem, zwłaszcza w momentach, kiedy może się to stać dla nas trudne. Na przykład wtedy, gdy dziecko przeżywa silne i trudne dla siebie emocje, takie jak złość, smutek, irytację; albo wtedy gdy odmawia chęci uczestnictwa w zajęciach, w konkretnej zabawie, którą proponujemy. Przyjrzymy się komunikacji, która pomoże nam w takich sytuacjach okazywać empatię i budować relację zaufania i współpracy z dzieckiem. Poznamy metodę „Porozumienia Bez Przemocy", która uczy takiego sposobu rozmawiania, w którym możemy dotrzeć do emocji i potrzeb – zarówno własnych, jak i drugiej osoby. Właśnie dlatego model ten nazywany bywa również „językiem serca".

Wykładowca: Paulina Górska

Cena: 49 zł

Wiatrak matematyczny jako wspaniałe narzędzie do pracy z dzieckiem w przedszkolu

5. stycznia
19:00 - 20:10

Nauka nie musi być nudna! Mózg dziecka w wieku przedszkolnym jest chłonny niczym gąbka – zapamiętuje informacje bez żadnego problemu czy wysiłku. To od nas – rodziców i nauczycieli – zależy, czym ta „gąbka” nasiąknie. A gdyby tak połączyć dobrą zabawę z nauką? Brzmi nierealnie? Pozwól zatem, że przedstawię Ci niezwykłe narzędzi jakim jest wiatrak matematyczny!

* Dowiesz się, czym w ogóle jest wiatrak matematyczny.

* Poznasz scenariusze lekcji, dzięki którym z łatwością wdrożysz edukacyjne zabawy z wykorzystaniem wiatraka.

* Pomożesz dziecku w rozwoju zdolności matematycznych.

* Zobaczysz jak dziecinnie proste jest łączenie nauki z zabawą!

Plan webinaru:

1.           Wiatrak – co i jak?

2.           Wiatrak sensoryczny – czym się różni od matematycznego?

3.           Korzyści z zabawy.

4.           Przykłady lekcji.

Wykładowca: Ireneusz Czyżewski

Cena: 49 zł

Spektrum zaburzeń autystycznych - jak pracować z uczniem w przedszkolu?

15. grudnia
19:00 - 20:10

Celem webinaru jest przedstawienie zaburzeń w rozwoju teorii umysłu u dzieci autystycznych. Przedstawi definicję autyzmu oraz kilka terapii wykorzystywanych do pracy z dziećmi z autyzmem w przedszkolu. Webinar wyjaśni główne założenia teorii umysłu, teoria umysłu u dzieci autystycznych, odczytywanie komunikatów nadawanych za pośrednictwem oczu, specyfika trudności stanów umysłu, obserwacje i próby kliniczne oparte na teorii umysłu we wczesnej diagnozie autyzmu oraz krytyka teorii umysłu.

Wykładowca: Sabina Kamińska

Cena: 49 zł